Výjezdy |  2011

Požár Zrzávky

Vloženo: 1.6.2012 (19:34)

V sobotu 26. 11. nám byl v 13:37 hod. vyhlášen poplach na požár v objektu Zrzávek-Hostašovice. Jednotka vyjela v počtu 5+1 a na místo události dojela za 9 minut od vyhlášení poplachu. Po příjezdu na místo byla jednotka velitelem zásahu nasazena na rozebírání konstrukcí, strojník doplňoval CAS HZS Nový Jičín vodou. Jednotka se vrátila zpět na základnu ve 14:29 hod.

Foto ze zásahu: sdhmorkov.rajce.idnes.cz/pozar_-_Zrzavky_26.11/

Požár kuch.linky

Vloženo: 1.6.2012 (19:21)

Dne 6. 9. ve 12.05 hod. vyjela jednotka na požár kuchyňské linky v Mořkově.

Foto ze zásahu: sdhmorkov.rajce.idnes.cz/Pozar_kuchynske_linky_Morkov_6.9.2011/

Prověřovací cvičení

Vloženo: 1.6.2012 (18:51)

Prověřovací cvičení JSDH Mořkov, 23.6.2011, 19:00

Požár nízké budovy základní školy Mořkov, Sportovní 258
Technika: CAS 20 T815 Terno - cisternová automobilová stříkačka
Fiat Ducato-dopravní automobil
Přetlakový ventilátor
Výjezdu se zúčastnili tito členové:
CAS 20T815 Terno: Řidič: Mička Martin DT, VJ: Pavel Kudělka DT, Hasiči: Vojtěch Macíček DT, Tomáš Cabák DT, Václav Váňa ml. DT, Radim Kyselý DT
Fiat Ducato: Řidič: Luboš Kyselý, Hasiči: Miloslav Mička, Josef Hoďák, Lukáš Bolcek DT, zdravotník
Popis zásahu:
Jednotka vyjela na nahlášený požár nízké budovy základní školy z ulice Dolní. Pro lepší přístupnost k budově základní školy jednotka provedla rozstřižení zámku na hlavní bráně. Po příjezdu k budově jednotka provedla průzkum, kterým zjistila zakouření sklepních částí jídelny základní školy a neurčitý počet pohřešovaných osob, které se nacházely v zakouřeném prostoru.
Velitel zásahu určil záchranné týmy, které měly za úkol najít pohřešované osoby a dále místo pro ošetřování zraněných se zdravotníkem. Všechny záchranné týmy zasahovaly v dýchací technice s nosítky.
První pohřešovaná osoba byla nalezena při vědomí se zraněním ruky a hlavy. Po přenosu na určené místo byl následně ošetřen zdravotníkem naší jednotky. Druhou osobu našli v zápětí také při vědomí, pouze s lehkým poraněním zápěstí. Po komunikaci se zraněnými bylo zjištěno, že v zakouřeném prostoru se nachází ještě 3 osoby. Následným prohledáváním těchto prostor byl nalezen třetí a čtvrtý pohřešovaný. Po vytažení osob z těchto prostorů byl zdravotníkem poskytnut osobám kyslík. Po delším prohledávání nalezli i poslední pátou osobu, která se nacházela na vyvýšeném místě a v bezvědomí. Tuto osobu snesli pomocí žebříku a vynesli na nosítkách na určené místo, kde mu byla poskytnuta první pomoc.
Po ošetření všech zraněných osob byly odvětrány všechny zakouřené místnosti pomocí přetlakového ventilátoru.
Po odvětrání zakouřených prostor se jednotka vrátila zpět na základnu.

Cvičení ukázalo, že naše jednotka je připravena během krátkého času vyjet v počtu 10 lidí a schopna řešit situace pro které je předurčena. Pozn.: Toto cvičení bylo tajně připravované pouze dvěmi veliteli družstva, zbytek jednotky nic netušilo.

Fotky a videa naleznete zde: sdhmorkov.rajce.idnes.cz/Proverovaci_cviceni_-_Zakladni_skola_23.6./

Požár trávy 30. 3.

Vloženo: 29.5.2012 (14:39)

Dne 30. 3. před třetí hodinou odpolední jednotka vyjížděla k požáru travního porostu u lesa v obci Mořkov.

Foto ze zásahu: sdhmorkov.rajce.idnes.cz/Pozar_travniho_porostu_Morkov_u_lesa_29._3/

Novější  články 1 až 4 z 23   Starší

Vytvořil Toor. All rights reserved. © 2011